Koncert v Heilig Geist Kirche (21. 1. 2007)

Neděle 21. ledna 2007. Dnes jsme měli (školní sbor) v Heilig Geist Kirche od 17 hodin koncert. Generálka na tento koncert byla v pátek. O obou těchto událostech krátce v tomto článku.

Pátek 21. ledna 2007

Helig Geist KircheZačnu nejdříve pátkem, jelikož byla nejdříve zkouška a pak teprve koncert Smajlík :D. Měli jsme se sejít o půl šesté u výše uvedeného kostela. Myslel jsem však, že je to trochu jinde. Takže jsem čekal na nesprávném místě. Něž jsem se doptal, tak jsem si dal pěkný běžecký trénink - zhruba tři čtvrtě hodinky. Kolik jsem naběhal nevím, ale vlastně to bylo docela příjemné. Chybí mu ti běhání po lese. V tom co je kousek od baráku to sice trochu jde, ale prostě to není ono. Zároveň mohu říci, že lidé byli ochotni mi poradit. Zajímavý poznatek - první otázka vždy byla, jestli jsem autem.

Do kostela jsem se tedy na zkoušku dostavil se zmíněným zpožděním. Mno hlavní bod zkoušky bylo zkoušení s mužským sborem. To naštěstí přišlo později. Také tam měl zkoušku backgroundchor pro BigBand naší školy. To byly jen slečny, ale opravdu bezvadný. Sborový zpěv je krásný. Domů jsme se s Juliou dostali o půl osmé.

Neděle 21. ledna 2007

Takhle to vypadalo uvnitřDnes jsme měli sraz v 16 hodin, tedy hodinu před začátkem koncertu. Měli jsme koncert společně s mužským sborem, sborem BigBandu a menším orchestříkem. Náš sbor zpíval tři písničky a nakonec všichni účinkující dohromady jednu píseň „Von guten Mächten” (Moc předivná).

Nejprve jsme měli malou zkoušku, mezitím se naplňoval kostel posluchači. Poté jsme šli do „sklepa” kostela, kde bylo několik místností. Tam jsme si odložili bundy a ostatní věci a chvíli čekali. Poté jsme se vrátili do sálu a sedli si do posledních řad, které pro nás byly vyhrazené. Poslouchali jsme koncert, pak jsme byli na řadě mi a poté zbytek koncertu. Naše tři písničky byly jako obvykle takové „no jde to”. Prostě tomu chybí takový cit a hlavně to je mimo tónově. Jedna písničku zorali kluci na začátku, když začali zpívat druhou sloku místo refrénu Smajlík :D. Naštěstí to dopadlo dobře. Domů nás po koncertě odvez Tom autem, páč to není zrovna nejblíže, byla zima a pršelo. Doma jsme tedy byli asi v 19:20.

Pro mne byl nejlepší zpěv sboru BigBandu. Natočil jsem si to na malý rozlišení na video Smajlík :), protože MP3 přehrávač jsem bohužel nechal doma. Jinak dobrá akcička. Člověk zase něco nového poznal. Teď mne napadá - Němci tleskají až úplně nakonec. Ne po každý písničce či skladbě jako u nás. Další věc - mužský sbor zpíval „Ave Maria” od Leoše Janáčka Smajlík ;).

Uveřejněno 21. 1. 2007, poslední úprava provedena 21. 1. 2007, zhlédnuto: 854-krát.
Celkem 381 slov.

Jazyková verze:Německá verze zatím nedostupná

Hledej :

Aktuality :

25. 4. 2007 - Večeře v řecké restauraci (30. 8. 2006) přečíst...

6. 3. 2007 - Házená - spolužáci, hospůdka Tor III, zatmění Měsíce (3. 3. 2007) přečíst...

6. 3. 2007 - Menší cyklovýlet do Hagenu na pouť (30. 9. 2006) přečíst...

5. 3. 2007 - Minikoncert v Osna (1. 3. 2006) přečíst...

 
Počítadlo