Pouť neboli Kirmes v Oesede (23. 9. 2006)

Sobota 23. září 2006. Pouť v Oesede sice začala již včera, ale já jsem se šel podívat dnes. Jak tu vypadá „Kirmes” je možno vidět i na pár fotečkách.


PouťA je to tady! Kirmes. Již dlouho se na pouť všichni těší. Je to zábava nebo jen „ožrávačka”? To se uvidí, musím se jít podívat. Několik záběrů z pouti ukazují následující fotečky, které jsem však pořídil pozdějim protože na pouť jsem se vydal bez foťáku a také v podvečer, takže by stejně nebylo na fotkách moc vidět.
V sobotu k večeru jsem se tedy a Maxem vydal na pouť. Její dění je kousíček od v centru Oesede, kde je také pro ni dostatek prostoru. Tom nás přivezl autem, abychom nemuseli pěšky nebo autobusem. Je tu hodně stránků s všemožným občerstvením a nápoji, v jednom prodává i Carmen. Je to hodně lidí, ale přesto to není zas až tak strašné. Jelikož jsme na pouti, tak nesmí chybět atrakce. Velmi oblíbené jsou kolotoče typu „centrifuga”, tedy takové ty blicí.

PouťVybral jsem si tedy pro mne méně náročné atrakce. Jako první byl na řadě dům hrůzy. Mno nejhrůznější byl asi týpek co pouštěl vozíčky dovnitř. Jinak to bylo opravdu trapné. Vyloženě vyhozený peníze. Poté jsme šli na ruské kolo. To bylo pěkný. Ještě nebyla taková tma a tak byl ještě pěkný výhled nejen na pouť, ale i na GMHütte. Poté jsme se trochu prošli po celém prostoru poutě, abychom se podívali, co tam všechno je. Je tu spousta kolotočů jako u nás, možnost svézt se na poníkovi, několik „obracečů žaludků” a také samozřejmě sladkosti a výherní losy. Kromě toho ještě stánky se suvenýry, aby bylo kde utratit kapesné Smajlík :D.

PouťPo krátké procházce jsme šli na takovou „houpající se a točící ruku”. Ta se pohybovala v rozsahu více než 180° a sedačky se dočily oběma směry. Jednou jste tedy padali a zase stoupali „po čumáku”, jindy zase zády či bokem. Na tuto atrakci jsem poté byl ještě někdy během dalších dnů. Super Smajlík ;). Poslední atrakcí, kterou jsem navštívil byly autíčka. Takovéto „volné” ježdění a narážení. Ještě než jsme úplně odešli domů, tak jsem si koupil cukrovou vatu a Max palačinku. Domů jsme šli pěšky, poté, co jsme tady strávili asi dvě a půl hodiny (už si bohužel nevzpomínám Smajlík :().

Celkový pocit byl dobrý, potkal jsem také několik spolužáků a známých ze školy. Co se týká ceny atrakcí, tak je skoro všude jednotná a sice 3€-4€ pro dospělé.

Uveřejněno 21. 1. 2007, poslední úprava provedena 21. 1. 2007, zhlédnuto: 1317-krát.
Celkem 369 slov.

Jazyková verze:Německá verze zatím nedostupná

Hledej :

Aktuality :

25. 4. 2007 - Večeře v řecké restauraci (30. 8. 2006) přečíst...

6. 3. 2007 - Házená - spolužáci, hospůdka Tor III, zatmění Měsíce (3. 3. 2007) přečíst...

6. 3. 2007 - Menší cyklovýlet do Hagenu na pouť (30. 9. 2006) přečíst...

5. 3. 2007 - Minikoncert v Osna (1. 3. 2006) přečíst...

 
Počítadlo