Počasí a následky - vítr, déšť, doprava, zavření škol (19. 1. 2007)

Pátek 19. ledna 2007. Dneska je už počasí lepší nežli včera. Vlastně značná část Evropy zažívá hrůzné počasí. Jaké je to tady v GMHütte a Německu? Jak moc tu pršelo dokazuje obrázek.

Začal bych včerejší situací. Již ráno byl vítr a hodně pršelo. Během dne vítr zesílil a pršet nepřestalo. Na chemii se pan Fritsch trochu rozpovídal o tom, jak je po celém Německu silný vítr a déšť. Některé školy jsou zavřené. Na začátku páté hodiny bylo ve škole hlášení, že po šesté hodině všem škola končí, z důvodu špatného počasí. To jsem ještě nikdy nezažil Smajlík :).

Německo, když se šlo ze školyPo šesté hodině šla tedy celá škola domů. Stále byl silný déšť a pršelo. Před školou byl dopravní zmatek, protože rodiče si přijeli pro své potomky auty. I pro nás Goodi přijela, což bylo docela příjemné překvapení. V rádiu totiž říkali, že máme ve škole jen šest hodin. Podle mne to tak horzné nebylo, ale jak jsme jeli kratší cestou domů přes les, tak jsem pochopil. Padaj stromy, takže některé cesty jsou zaterasené. Někde tu proto nejezdí vlaky a byly i výpadky proudu. Ještě k tomu silný vítr, takže lítají popelnice apod.

Včera jsem letmo prolít fórum, na naší OSCommunity, kde se někdo ptal, zda se jde v pátek do školy. Mezi mnoho různými příspěvky o ničícím živlu tam byla i rozumná a podložená odpověď. Že zástupce pro Dolní Sasko (Niedersachsen) nechává na rozhodnutí rodičů, zda ráno pošlou děti do školy. Bylo to podle mne velmi rozumné, jelikož dneska bylo akorát trochu větrno, když jsem šel do školy, tak vlastně skoro vítr ani nefoukal. Odpoledne to však byl slušný vetříček.

V rádiu právě poslouchám reakce žáků. Všem se to líbí Smajlík :). např.: „Ich finde das toll.” (je to bezvadný), „Es ist gut, ich konnte länger schlafen.” (je to dobrý, mohl jsem déle spát) či „Ich finde es cool, dass ich längeres Wochende habe.” (paráda, mám delší víkend).
Kromě reakcí jsou samozřejmě informace. Včera prý ničivý živel zavinil smrt deseti lidí a škody v hodnotě miliard Eur. Doprava je všude zasekaná, popadané stromy, zavřené školy a školky, vlaky nejezdí, místy byly výpadky proudu, lety zrušeny (Düsseldorf prý musel odklonit asi 100 letů), utržené střechy. Uvidíme, jak to půjde dál Smajlík ;).

Uveřejněno 19. 1. 2007, poslední úprava provedena 20. 1. 2007, zhlédnuto: 1147-krát.
Celkem 330 slov.

Jazyková verze:Německá verze zatím nedostupná

Hledej :

Aktuality :

25. 4. 2007 - Večeře v řecké restauraci (30. 8. 2006) přečíst...

6. 3. 2007 - Házená - spolužáci, hospůdka Tor III, zatmění Měsíce (3. 3. 2007) přečíst...

6. 3. 2007 - Menší cyklovýlet do Hagenu na pouť (30. 9. 2006) přečíst...

5. 3. 2007 - Minikoncert v Osna (1. 3. 2006) přečíst...

 
Počítadlo