Menší výlet na kole po okolí (17. 9. 2006)

Neděle 17. září 2006. Dnes jsem si na opraveném kole udělal menší výlet po okolí. O jaké kolo šlo a co jsem viděl si můžete přečíst v tomto článečku.


Začal bych tedy nejprve tím kolem. Doma tu měli jedno nepoužívané kolo, které chtělo trochu opravit - seřídit brzdy a řazení. Je tu stále ještě hezké počasí a pro mne to byla zábava. Dnes jsem se rozhodl, že kolo vyzkouším. Udělal jsem si tedy takový malý výlet, abych se také podíval trošku po okolí. Mým cílem bylo hlavně zjistit, kde je jedno zahradnictví. Také jsem si uvědomil, že poblíž bydlí jedna kámoška, tak jsem se chtěl podívat na její domeček.

Toto kolo má odpružené obě vidlice, tedy přední i zadní. Bylo však koupeno přes internet a museli si jej sami postavit. Ne moc kvalitní kousek. Prý to bylo také levnéSmajlík :). Seřízené nebylo úplně snadné, protože je hodně částí z plastu Smajlík :?, který má velkou vůli. Pro řazení vzadu je potřeba větší síly, uvidíme, jak dlouho to plastová páčka vydrží, než ji někdo urve.

Pohled od školy na GMHütteVyrazil jsem po obědě, tedy asi ve dvě hodiny. Nejdříve jsem jel směrem ke škole a poté „zadem” do Oesede. Po cestě jsem udělal několik foteček, z nichž tu jednu můžete vidět. Poté jsem pokračoval po málo frekventované silnici až do Oesede. Poté jsem nabral směr Wellendorf. Je bezvadné, jak jsou tu všude cyklostezky. Tedy část silnice či chodníku vyhrazeného pro cyklisty. Můj hlavní cíl je od našeho domu vzdálen asi 6,5km, takže jsem se zastávkami byl asi o půl třetí u cíle.

Pohled od zahradnictvíKdyž je tu teplo, tak je tu krásně. Vše je upraveno, uklizeno. Tento pohled je od mého cíle směrem na Osnabrück. Ten je však za kopečkem. Domečky, které jsou vidět, patří do části Dröper. Jelikož je neděle, tak mají samozřejmě zavřeno. Mám čas a chuť, kolo stále drží, tak nabírám směr Kloster Oesede. Vlastně tu odtud vede přímá cesta. Nejdříve však musíme vrátit na křižovatku, odkud jsem přijel, kde pořizuji další snímek.

Silnice směr DröperNyní už přímo do Kloster Oesede. Bohužel jsem neudělal žádnou fotečku Smajlík :(, ale pohled je úžasný. Musím to někdy napravit. Přímo přede mnou je malý kopeček posetý domečky. Jedu pomalu cestou nahoru, okolo Waldbühne. Poblíž je fotbalové hřiště a hraje se fotbal. Vyjedu až nahoru, kde začíná les. Je tu krásný výhled a klid. Ještě chvíli se kochám a poté nabírám směr Alt-GMHütte a vracím se domů. Byl to krásný výlet a kolo vydrželo.

Uveřejněno 14. 1. 2007, poslední úprava provedena 14. 1. 2007, zhlédnuto: 1116-krát.
Celkem 370 slov.

Jazyková verze:Německá verze zatím nedostupná

Hledej :

Aktuality :

25. 4. 2007 - Večeře v řecké restauraci (30. 8. 2006) přečíst...

6. 3. 2007 - Házená - spolužáci, hospůdka Tor III, zatmění Měsíce (3. 3. 2007) přečíst...

6. 3. 2007 - Menší cyklovýlet do Hagenu na pouť (30. 9. 2006) přečíst...

5. 3. 2007 - Minikoncert v Osna (1. 3. 2006) přečíst...

 
Počítadlo