Abiparty 2007 v Dütehalle (13. 1. 2007)

Z pátka 12. ledna na sobotu 13. ledna 2007 jsem byl na Abiparty od našeho gymázia Oesede. Jaké to bylo, co jsem všechno dělal a další poznatky se pokusím vyjádřit v tomto článku. Samozřejmostí jsou fotky a dneska je tu i video.

Pozvánka na AbipartyJít či nejít? To jsem si říkal v pátek ráno cestou do školy. Nevěděl jsem. Bude to určo jen chlastačka, moc lidí neznám a jít tam sám je blbý. Uvidím, jestli se mne spoulužáci zeptají, jestli jdu. Když ne, tak nepudu. O jedné přestávce jsem se zeptal Lukase, jestli mám jít. On mi řekl, že to si musím rozmyslet sám. Potom ke mne se Sebastianem přišel, takže bylo jasno. Jdu. Domluvili jsme se, že se ještě odpoledne nakontaktujeme co a jak.

PizeriePřes ICQ bylo nakonec domluveno, že se u mne staví a půjdem se někam najíst a pak na párty. Kolem osmé se tedy moji spolužáci Sebastian, Sven a Vincent stavili a vyrazilo se. Na sebe jsem si vzal bílý svetřík, který jsem dostal k Vánocům, a černé kalhoty. Kluci těžili z toho, že mi je 18, takže jsem jim mohl dělat „Aussichtsperson”, tedy dozor do půlnoci. Šlo vlastně jen o podepsání papíru, kde byl ještě podpis rodičů. Oni totiž od 16 můžou na párty, ale pouze s tímto papírem.

Marlena a její přítelCestou jsme se tedy stavili v pizerii, kde jsme si dali každý Salammi Pizzu za 4,5€. Vincent ji měl o 1€ dražší, protože si přál na pizzu ještě houby. Párty byla od 21 hodin, ale před halu jsme přišli o čtvrt hodiny dříve. Zde se k nám přidali Tobi a Marlena. Chvíli na to přišla Sebastinova přítelkyně Friedi. Tak jsme tak společně čekali a čekali, než se dostaneme dovnitř. Já s Marlenou jsem musel ke vchodu pro starší 18 let. Po zaplacení vstupného 10€ jsem dostal na ruku zelené razítko . Po odložení bund v šatně za 1€ a procpání se davem zpět do haly jsme byli konečně uvnitř. Teď jsme nějak chtěli najít ostatní, kteří museli vchodem pro mladší 18 let. Takže jsme chodili po hale mezi lidmi a Marlena se ptala kámošů, jestli někde neviděli Tobiho. Jak jsme tak chodili mezi lidmi, tak jsem potkal pár známých např. Liesu a Jessicu. Po delší době jsme se konečně setkali a bavili se. To už jsem však měl v ruce pivko.

Záběr do davuJak je to tady s pitím? Do dvou je pití zdarma. Tedy pivo, biermix, víno, sekt a ještě něco. Nic nemá více než 16% alkoholu. Zaplatíte 2€ a dostanete žeton(doklad o zaplacení) a kelímek. Ten můžete vyměnit za pívo, nebo si do něj třebas nechat nalít kolu či tak. Téměř každý tu pil pivo (Veltins) nebo biermix (V+) - to je pivo s limonádou. U baru bylo vždy narváno a trvalo dlouho, než se na vás dostalo. Celkem jsem měl 5 piv. Jsou to ale jen malý, 0,33l s 4,8% alkoholu. Ke konci se všude na zemi válely zátky.

Naše partičkaHudba byla částečně i živá. O to se postaral Abiband. Byli opravdu famózní. Mezi letošními maturanty se našly super zpěvačky. Hudba byla velice hlasitá, jelo hlavně techno. Před pódiem je místo na tancování, takže sem tam někdo trochu trsal. Já jsem stál s ostatními u stolku. Občas jsem udělal takové kolečko mezi lidmi po hale a zkusil natrefit na další kámoše. Docela jsem měl i štěstí, takže jsem celkem potkal hodně známých.

Vchod do halyPo druhé hodině raní jsme se navzájem trochu ztratili, takže jsem ani nevěděl, že kluci už odešli. Chvíli před třetí jsem odešel ještě s Marlenou a jejím přítelem. U McDonaldu jsem se odpojil, protože jsem musel opačným směrem nežli oni. Domů jsem došel zhruba ve čtvrt na čtyři.
Nakonec jsem velice rád, že jsem tam šel. Byla to nová zkušenost a můžu říci, že jsem se nenudil a byla zábava.

Další fotky naleznete ve fotogalerii: Abiparty 2007 v Dütehalle 13. 1. 2007. Mám tu i dvě videa ve formátu *.AVI. Paříme (8,3 MB; 14s; 320x240px) a Dav (11,3 MB; 1:30min; 160x120px)

Uveřejněno 13. 1. 2007, poslední úprava provedena 13. 1. 2007, zhlédnuto: 1086-krát.
Celkem 596 slov.

Jazyková verze:Německá verze zatím nedostupná

Hledej :

Aktuality :

25. 4. 2007 - Večeře v řecké restauraci (30. 8. 2006) přečíst...

6. 3. 2007 - Házená - spolužáci, hospůdka Tor III, zatmění Měsíce (3. 3. 2007) přečíst...

6. 3. 2007 - Menší cyklovýlet do Hagenu na pouť (30. 9. 2006) přečíst...

5. 3. 2007 - Minikoncert v Osna (1. 3. 2006) přečíst...

 
Počítadlo