Taková oslava (26. 8. 2006)

Hned druhý den méno pobytu jsem měl možnost jet s Tomem (Gastvater) na takovou sešlost přátel. Jak to tam vypadalo a jak vše probíhalo, se pokusím popsat v následujícím článku. Připojil jsem samozřejmě i několik foteček.

Nissan XtrailNa cestu jsme se vydali v sobotu 26. srpna odpoledne kolem čtvrté hodiny. Naším cílem byl takový statek vzdálen asi 100 km. Jel jsem já, Tom a Peter (Tomův kamarád, který vlastní takovou malou hospůdku "Apfelbaum"). Jelo se černým Nissanem Xtrail, který je Tomův pracovní vůz, ale může jej používat i pro soukromé účely. Do auta jsme naložili zesilovač a reproduktory, které normálně slouží v přírodním koupališti, které je však nyní (po sezóně) uzavřeno. Za auto byl připojen vlek, který jsme naložili židličkami a skládacími stoly. Oboje bylo taktéž zapůjčeno z již uvedeného "Waldbad".

PivoJak už to bývá, tak se na setkání přátel jí, pije a poslouchá nějaká ta hudba. Jako pití je při oslavách, podobně jako u nás, podáváno pivo. Jelikož se jedná o trochu větší sešlost, tak lahve nestačí a je potřeba soudek. Zde se však konzumovalo i pivo z lahví, jelikož je velice oblíbeno pšeničné pivo. Nejsem žádný velký znalec piva, ani častý host v restauracích, přesto bych tekutinu, která byla pita ze sudu nenazval pivem nýbrž "pivolimem". "Pivolim" je něco jako pivní limonáda, tedy takové pivo ne moc kvalitní. U nás v dostání např. v Kauflandu pod značkou Ambrosius. Avšak i tento nejlevnější nápoj se více podobá pivu, než kapalina ze sudu na této sešlosti.

Tahle se improvizujeNyní bych rád přiblížil, jak se vlastně dostávalo pivo ze sudu. Původně bylo zamýšleno, že z tohoto plastového sudu se bude nápoj klasiciky čepovat přes pípu. Jenže zapůjčené příspušenství jaksi nějak nefungovalo, jak by mělo. Tento problém se řešil poměrně dlouho. Bylo docela zajímavé seldovat, jak se Němci snaží tento stroj zprovoznit. Marně jsem se snažil popsat, jak jde velice jednoduše zaimprovizovat. Nakonec však vymysleli něco podobného, jak můžete vidět na obrázku. Zkrátka dole v sudu bylo cosi, co se vrazilo dovnitř, čímž vznikl v sudu další otvor. Do této díry se zasunula hadice s takovou zajímavou pumpičkou. Tato pumpa je prý normálně používána k přepopovávání benzinu. Smajlík :D Mno a pomocí této pumpičky se pivo "čepovalo".

Tady vše probíhaloNyní bych ještě rád trochu blíže popsal místo, kde vše probíhalo. Jak jsem již uvedl, šlo o jakýsi statek a oslava probíhala ve velmi staré, ale přesto velmi zachovalé části. Uvnitř by se klidně mohlo otevřít muzeum, protože interiér byl vyplněn starým nábytkem a věcmi historické hodnoty. Foto zachycuje budovu zvenčí. Statek se skládal ještě ze tří dalších samostatných budov, přesný význam vím však pouze u jedné. Zvenčí starobylý vzhled, vnitřek novodobě zařízen a upraven.

Tady jsem spalAbych to vše ještě více specifikoval, tak část budovy, ve které oslava probíhala, měla jednu napůl velkovní část, ve které se sedělo a pilo, a pak několik místností v historickém stylu, kde se nacházel stůl s jídlem a také zde sedělo (spíše ti starší - ehm, byl jsem tam nejmladší). Radovánky trvaly dlouho do noci, já jsem šel spát kolem půlnoci. Měl jsem pro sebe zahradní domek. Byla tam sice postel s peřinou, ale přesto jsem spal ve vlastním spacáku. Ráno jsem vstal kolem desáté hodiny. Poté jsme měli snídani, na které nás bylo 8. Většina prý odjela již během noci - nevím jak, když se pilo. Po snídani jsme opět vše naložili do auta a vydali se na cestu zpět. Doma nás čekal oběd, bohužel si již nevzpomenu, co jsme měli.

Uveřejněno 2. 10. 2006, poslední úprava provedena 18. 10. 2006, zhlédnuto: 1292-krát.
Celkem 528 slov.

Jazyková verze:Německá verze zatím nedostupná

Hledej :

Aktuality :

25. 4. 2007 - Večeře v řecké restauraci (30. 8. 2006) přečíst...

6. 3. 2007 - Házená - spolužáci, hospůdka Tor III, zatmění Měsíce (3. 3. 2007) přečíst...

6. 3. 2007 - Menší cyklovýlet do Hagenu na pouť (30. 9. 2006) přečíst...

5. 3. 2007 - Minikoncert v Osna (1. 3. 2006) přečíst...

 
Počítadlo