Pár postřehů ze školy (12. 1. 2007)

Je pátek 12. ledna 2007. Dneska jsem si pro vás připravil pár postřehů ze školy.

Do školy jsem dneska šel část cesty sám, protože jsem vyšel déle nežli Max a Carmen jela na kole.Do budovy jsem vešel krátce po zvonění v půl osmé, tedy kdy se otevírá škola. Zamířil jsem do přímo do třídy, ani jsem nešel přes velkou halu. Pověsil jsem svůj deštník na věšák před třídou a otevřel dveře. Tma. Malinko váhavě jsem vešel do třídy a rozeznal ve tmě několik spolužáků. Pozdravil jsem a zamířil ke svému místu. Pochopil jsem. Černá chvilka. Postupně přicházeli další a další. Všichni nechali zhasnuto. Lukas se pokusil rozsvítit, ale Fredy za ním zhasl, protože se ozvala nevole třídy. Smajlík :D Rozsvítil tedy až Peter Kreipe, který u nás měl dějepis a poté zeměpis.

Co se tu způsobu vyučování týče, tak už jsem to nejspíše psal, ale stejně se o tom opět zmíním. Nefunguje to jako u nás, že by kantor prostě vykládal novou látku a poté opakoval či měl během výkladu nějakou otázku. Tady se prostě kantor ptá. Jak to popsat? Třeba je nějaké schéma závislostí v ekosystému a oni je mají podle obrázku vyjmenovat. Kantor jednou podobnou věc komentoval slovy: „Dělali jsme to proto, abyste si zamysleli nad některými souvislostmi.” Spolužačka jen nevěřícně koukala, když jsem ji řekl, že to, co jsme právě udělali, patří přeci k základním znalostem. (Jednalo se o obecné vztahy na zemi, jako že třebas Slunce působí na vegetaci apod.).
Někdy to je dobrý, že se to z nich snaží vydolovat, ale to trvá velice dlouho a tak se vlastně nic neudělá. Tady vidím výhodu v Čechách, že kantor vyloží látku a souvislosti.

Dneska jsme konečně dostali zpátky písemku z němčiny. Psali jsme ji na začátku listopadu. Konkrétně 2. 11. 2006 (čtvrtek). O všech mých písemkách se dovíte více v dalších článcích. Tuhle práci jsem však ještě nedostal, naše učitelka, paní Schulte, si ji ještě chce pročíst a poté se mnou projít, takže na to si musíme najít čas. Tady bych se zmínil o tom, že dělají spoustu chyb. Tedy ne moc pravopisných, ale často ve složení věty či špatným použitím času. Tady totiž o textu musí psát v přítomném čase. Mají to sice dělat už od sedmé třídy, ale stále v tom dělají chyby. Pravopisné chyby jsou pouze ve slovech, ne v interpunkci. Jedná se především o psaní slov jak je slyší „Gebierge” a nerespektování nových pravidel (ehm, ty z roku 1996).

Během posledních dnů jsem také pozorně sledoval, co se tu dělá o velkých přestávkách (po druhé a čtvrté vyučovací hodině). Kluci jsou rozděleni na dvě části. Ti, co hrají ve třídě karty a ti, co chodí okolo školy, poté ji projdou a opět. Mezi sebou se tedy moc nebaví. Holky se rozprchnou po škole, pár jich zůstává ve třídě.
O malých přestávkách čeká skupinka kluků na chodbě na učitele. Tam už se trochu baví, často jsem s nimi, páč co jinak ve třídě? Stejně jako u nás se tu o přestávkách dělají úkoly. Ještě bych dodal, že se tu na kantora čeká mnohem více na chodbách než u nás. Tedy nemyslím déle, ale ve větším počtu.

To by bylo pro dnešek asi vše. Samozřejmě pokud vás něco zajímá, ozvěte se. Zodpovím. Dnes se sice ještě koná Abiparty, o té však něco napíšu zítra. Článek: Abiparty 2007 v Dütehalle, fotogalerie: Abiparty 2007 v Dütehalle 13. 1. 2007

Úprava 14. 1. 2007 - přidány odkazy ohledně Abiparty

Uveřejněno 12. 1. 2007, poslední úprava provedena 14. 1. 2007, zhlédnuto: 1103-krát.
Celkem 544 slov.

Jazyková verze:Německá verze zatím nedostupná

Hledej :

Aktuality :

25. 4. 2007 - Večeře v řecké restauraci (30. 8. 2006) přečíst...

6. 3. 2007 - Házená - spolužáci, hospůdka Tor III, zatmění Měsíce (3. 3. 2007) přečíst...

6. 3. 2007 - Menší cyklovýlet do Hagenu na pouť (30. 9. 2006) přečíst...

5. 3. 2007 - Minikoncert v Osna (1. 3. 2006) přečíst...

 
Počítadlo