Koncert Wise Guys v Osnabrücku (8. 9. 2006)

Pátek 8. září 2006, koncert v Osna. Jaké to bylo a o jakou skupinu vlastně jde, se pokusím přiblížit v tomto článku.

V koncertní haleDnes jsem měl tu báječnou možnost jít na koncert skupiny Wise Guys. Koncert se koná v Stadthalle Osnabrück. Jedeme tam s Juliaou a jejími třemi přáteli autem. Po zaparkování je to k hale kousek, asi 5 minut pěšky. Před halou se setkáváme s dalším človíčkem, který pro nás má lístky. Je to takovej hustej týpek v červeným tričku a kouří si doutníček. Smajlík :)

Prošli jsme kontrolou vstupenek a dali se společně s davem po schodech nahoru. V prvním patře je velký prostor s barem a stolečky. Zde jsme povídali asi 15 minut a poté jsme se vydali ke dveřím sáli. Všude kolem nás byla spousta lidí, sál byl vyprodán. Měli jsme vstupenky do zadní části sálu, sedí se tu ale jako v kině, tedy je dobře vidět. Sál je něco jako část kruhu, 3 bloky sedadel. Poté jsou ještě další lidé na velkém balkóně. Do sálu jsme vešli asi 15 minut před začátkem, tedy osmou hodinou. Mezi sedadly procházejí prodavači nanuků. Jíst se zde tedy smí, jak je vidět na fotce. Smajlík :D

V koncertní haleKoncert začal chvíli po osmé. Tedy úvod, nebo to bylo spíše takové přesdtavení celé kapely. Tato a capella má 5 členů a nese jméno Wise Guys. Na scénu tedy postupně přicházeli a přidávali se k předchozímu zpěvákovi, později zpěvákům. Poté udělali takovou malou anketu, např. z jaké dálky někdo přijel, po kolikáté je kdo na jejich koncertě, jestli mají jejich nové album, jestli si někdy vypálili jejich CD Smajlík :D apod. Jaké to bylo dále? Mno prostě krásný zážitek.

O přestávceZhruba po hodině byla asi 20 minutová přestávka. Šli jsme si tedy něco vypít. Já jsem si koupil neaklo pivo Beck. Nic extra. Julia a Stefi si koupily Beck Lemon, to je ta jejich mixáž piva a limonády. Smajlík :? Už jsem to taky ochutnal. Není to špatný, ale nemá to s chutí piva skoro nic společného. Také se zde kouří, není to zakázáno. To mne trošku překvapilo, ale už jsem si na kouření všude zvykl. On tu vlastně není ani zákaz kouření ve škole. Ale nikoho jsem kouřit ve škole neviděl, přestože i ve třídě máme několik kuřáků, ale ti vždy chodí ven. Na koncertě jsem mezi posluchači nezahlédl mnoho mladých lidí, tedy myslím náctileté. Ovšem můj věkový zde v Německu je opravdu špatný. Přesto bych si troufl říci, že věkový průměř byl kolem 35 let. Není to totiž ruc-tuc muzika na plný pecky, ani žádný rock. Smajlík :P Mají pěkné texty a navíc je to fascinující, že nepoužívají hudbní nástroje, ani zvukové efeky, pomocí elektorniky. Po přestávce koncert pokračoval. Začal jsem být už trochu unavený a rozuměl jsem méně textu. Tedy už skoro vůbec. Smajlík :(

Koncert měl velký úspěch, byly dva přídavky. Konec byl podobný, jako začátek. Začali zpívat písničku, ovšem takovým způsobem, že každý řekl jedno slovo nebo slovní spojení. Pak jeden odešel ale text a rytmus zůstal, takže vzikaly mezery. Tak to šlo dále, až na pódiu nezůstal nikdo. Text byl však vymyšlet tak, aby to stále dávalo alespoň z větší části smysl. Čím méně jich na pódiu bylo, tím to také ovšem bylo zábanější. Opravdu geniální.

Po koncertěPo koncertě jsme si sedli v přízemí ke stolu, chlapi si dali pivko. Čekali jsme až bude kolem zpěváků méně zájemců o autogram či fotografii. Členové skupiny totiž po převlečení sešli do přízemí, tedy vstupní haly celé budovy. Každý byl někde jinde, takže u každého byl hlouček lidí. Vzal jsem foťák a vstupenku a šli jsme, já, Julia a Stefi, pro autogramy. Fotky členů kapely a mojí podepsané vstupenky jsou ve fotogaleriích (A capella Wise Guys v Osnabrücku 8. 9. 2006). Po získání autogramů se ještě chvíli sedělo a poté jsme téměř jako poslední odešli směrem k parkovišti. Před Stadthalou jsme se rozloučili s týpkem v červeném tričku (jméno jsem bohužel již zapomněl). Nasedlo se do auta a domů. Chvíli se sice ještě přemýšlelo, zda si nepůjdeme někam sednout na pivko, ale jelikož jsme byli všichni tak nějak ospalí, tak se jelo domů.

Odkazy:

Uveřejněno 10. 12. 2006, poslední úprava provedena 10. 12. 2006, zhlédnuto: 1226-krát.
Celkem 664 slov.

Jazyková verze:Německá verze zatím nedostupná

Hledej :

Aktuality :

25. 4. 2007 - Večeře v řecké restauraci (30. 8. 2006) přečíst...

6. 3. 2007 - Házená - spolužáci, hospůdka Tor III, zatmění Měsíce (3. 3. 2007) přečíst...

6. 3. 2007 - Menší cyklovýlet do Hagenu na pouť (30. 9. 2006) přečíst...

5. 3. 2007 - Minikoncert v Osna (1. 3. 2006) přečíst...

 
Počítadlo