Kostel, Drachenfest (3. 9. 2006)

Neděle 4. září 2006. Dnes jsem byl v evangelickém kostele a navštívil něco drakiádu. Moje dojmy krátce zachycuje tento článek.

Před polednem jsme šli já, Max, Julia a Gurdun do kostela. Tom a Carmen nejsou doma, protože jsou na Drachenfestu, tedy na drakiádě. Nepouštějí tam však draky, nýbrž prodávají Bratwurst, Pommes a podobné jídlo ve stránku. Počasí není příliš pěkné, ale zatím neprší. Do kostela jsme přišli takřka první, Gurdun a Julia pomáhají s přípravou občerstvení.

Jak to probíhalo? Mno sedělo se, poslouchalo se povídání pastora, zpívalo se a také jsme poslouchali sbor. V tomto sboru zpívá i Gudrun. Mno, nebyl to nějaký extra výkon, zpívali anglické spirituály, ale špatné to nebylo. Jelikož mám rád zpěv, tak se mi to líbilo. Co bylo obsahem pastorova projevu? Mno tak pochopil jsem, že začala škola, nějaké nové období a že doufá, že se nám bude dařit a že se těší na další setkání. Celkově jsme tam seděli něco okolo hodiny a půl. Po skončení si lidé přímo v kostele mohli dát kafíčko, limonádu a také byly nějaké sušenky. Prostě se tam přinesly takové stolečky a přepravky s nádobím a občerstevním a lidé si mohli vzít, na co měli chuť. Já jsem vyfasoval sklenici džusu. Venku začalo docela pršet, poprvé takové opravdu špatné počasí.

DrakAsi 20 minut jízdy autem byla vzdálena akce spojená s pouštěním draků. Počasí bylo bohužel stále nepříliš přívětivé. Není to však poštění draků jako u nás, tady je to ve velkém. Když myslím ve velkém, tak mylsím třeba draky okolo 15m všemožných tvarů, například zvířat (protorové) a podobně. Včera, tedy v sobotu bylo pěkné počasí a bylo opravdu na co se dívat. Takhle mi to bylo řečeno a později jsem viděl několik fotek. Nyní však zde nebylo ani moc lidí, draků bylo také jen pár. Původně jsem zde měl s Maxem zvostat 4 hodiny, ale jelikož zde nebylo co dělat, tak jsme si snědli jeden párek s hranolkama a mezitím se pro nás Julia s Gurdun vrátili a odvezly nás zpátky domů. Obě potom odjeli do Waldbühne.

Uveřejněno 9. 12. 2006, poslední úprava provedena 9. 12. 2006, zhlédnuto: 908-krát.
Celkem 316 slov.

Jazyková verze:Německá verze zatím nedostupná

Hledej :

Aktuality :

25. 4. 2007 - Večeře v řecké restauraci (30. 8. 2006) přečíst...

6. 3. 2007 - Házená - spolužáci, hospůdka Tor III, zatmění Měsíce (3. 3. 2007) přečíst...

6. 3. 2007 - Menší cyklovýlet do Hagenu na pouť (30. 9. 2006) přečíst...

5. 3. 2007 - Minikoncert v Osna (1. 3. 2006) přečíst...

 
Počítadlo