Učebnice, sport, obsah učiva (1. 9. 2006)

Můj druhý den ve škole. Fasoval jsem učebnice a také jsem měl poprvé sport. Proč píši sport, a ne tělocvik a co všechno budeme ve škole brát, tak to se dozvíš v tomto článku.

V pátek mám šest hodin klasické vyuky a poté dvouhodinovku sportu. Abych ale začal pěkně popořádku. První dvě hodiny opět Kreipe. Dějepis a zeměpis. Letos se budeme hrabat v obecným zeměpise, tedy půdy, koloběh vody, cyrkulace vzduchu, ekosystémy, koloběh látek a přírodě a také dalšími různými vztahy kolem nás. Opět uslyším pojmy jako litosféra, biosféra, atmosféra, hydrosféra, pedosféra a podobně.

Moje školní učebnicePo velké přestávce byla na pořadu angličtina. Na angličtinu mám Frau Baumeister, která je zároveň naše třídní. Opět tedy takové úvodní povídání, co se bude dělat na angličtině, ale také něco k třídním záležitostem - tedy padlo pár slov i o mně a o Alfredovi, který je z Chile a bude tu do prosince. Asi v polovině hodiny jsme se odebrali do sklepa, kde jsme si šli vyfasovat učebnice (přehled učebnic). Jsem sice v 11. třídě, tedy v Čechách jako druhák, ale přesto jsme dostali všechny učebnice, kromě učebnice na biologii a němčinu, ale o těch se ještě zmíním. Žáci jdou podle abecedy, dostanou učebnice a následně podepíšou papír, že tyto učebnice převzali. Já jsem šel jako poslední a musel jsem říci, že jsem z Čech, že tu jsem na rok a že pan Kreipe říkal, že mám dostat učebnice. Smajlík :P Takže si mne zapsali do počítače a pak jsem podepsal papír o přijetí 11 kousků učebnic. Předmětů mám také celkem 11, ale na Kunst (umění, ale je to výtvarka) máme 3 učebnice. V každé je nalepený štítek s kolonkou pro podepsání a knížka může být použita maximálně pětkrát, pak já nevim co s nima dělaj. Je jedno v jakým je stavu, prostě maximálně pětkrát a Schluss. Ještě pár slov k učebnicím biologie a němčiny. Obě jsem si musel koupit, a nebyly zrovna nejlevnější - celkem 62,75€. Smajlík :? Když už mluvím o financích, tak prý na učebnice přispívá město, proto je mají až do 11. třídy zadarmo.

Další hodinu jsme měli němčinu. Tam diskutovali (vidíš, nepíšu jsme, protože já jsem se do diskuse nezapojil) o knížkách, které budeme letos číst při hodině. Jasná je Proměna (autor Franz Kafka) a Antigona (autor Sofokles). O tom, jaké to je se určitě někdy zmíním. Po této hodině se o přestávce podepisovali knížky. Tedy každý to udělal, aby na to nezapomněl. Tím se dostávám k obsahu učiva. Budu stručný, protože to stejně asi nikoho moc nezajímá. Smajlík :D Mno a aby se to dalo číst, tak je to až na konci článku Smajlík ;).

GrafyDalší hodinu jsme měli matematiku. Po úvodních slovech, že si máme pořídit sešit na ty tři písemky, co píšeme za celý školní rok, se začalo opakovat. Tedy byla řeč o funkcích. Dnes jsem se poprvé ve škole přihlásil. Smajlík :) Je to možná neuvěřitelné, ale když byla řec o takové primitivnosti, jako je říci podle grafu, jestli to je nebo není funkce? A ještě k tomu takové opravdu jasné obrázky. Mno holt matematika je patří mezi moje silnější stránky Smajlík :P.

Obrázek z učebnice náboženstvíPoslední hodinu jsme měli, jak jsem již uvedl ve své rozvrhu v článku o prvním dnu ve škole, náboženství. Chodím do skupiny evangeliků, jako moje mladší Gastschwester. Opět zaznělo pár úvodních slov a poté se začalo pracovat. Tedy měli jsme popisovat následující obrázek. Pracovalo se ve skupinách a vytvářel se podobný obrázek, který se okomentoval. Tedy komentace se nestihla a byla tedy přesunuta na další hodinu.

Sportovní halaJe pátek, 13:05, po šesté hodině a všichni jsou domů. Je krásné počasí, v Čechách poslední víkend prázdnin. Já však čekám ještě asi s 10 kluky, všichni zhruba stejně staří, tedy 12 a 13 třída, na sportovní kurs - fotbal. Na kurs máme mladého učitele, který je na gymnáziu letos nový. Proběhlo krátké seznámení, všichni jsme také řekli, jaké zkušenosti máme s hraním fotbalu. Mno a náplní této dvouhodinovky byl překvapivě fotbal. Tedy po krátké rozcvičce se hrálo pár takových „technických her” na přihrávky. Poté jsme se rozdělili na dva týmy a hráli až do konce fotbal.

Nyní k otázce proč mám sportovní kurs a ne tělocvik, na jaký jsme zvyklí u nás v Čechách (Ehm, někdy to je také jen sportovní kurs Smajlík :D, ale nechci nikoho jmenovat, nebo říci, že je to špatné). Tady klasický tělocvik, kde se dělá vše možné, končí po 10. třídě, tedy jako po prváku. 11. 12. a 13. třída mají sportovní kursy. Fuguje to tak, že je nějaká možnost výběru, ale pak stejně můžete dostat něco jiného. Mělo by to být tak, že jedno pololetí máte kolektivní a druhé pololetí jednotlivý sport. Tedy v pololetí se vám kurs změní. Mno já jsem si moh vybrat, takže první poleletí mám fotbal a druhý basketbal. Smajlík :) Holky si vzali volejbal a badminton.

Tento seznam asi budu občas obnovovat, což je asi jasný proč, ne?

Přehled učiva 11. třídy

 • Přehled mých školních učebnic
 • Biologie - stavba buňky, genetika
 • Chemie - organika
 • Musik - pitvání skladeb
 • Němčina - komunikace, Antigona, Proměna
 • Angličtina - četba povídek, popis okolí, sledování filmu
 • Výtvarka - kubismus, zátiší
 • Dějepis - německo po druhé světové válce
 • Matematika - posloupnosti, řady, vrtání se ve funkcích
 • Fyzika - pohyby, vrhy, kmitání a vlnění
 • Náboženství - náboženství jako takové (smysl, podstata)
 • Zěměpis - obecný zeměpis, ale pouze Země, žádný vesmír
Uveřejněno 6. 12. 2006, poslední úprava provedena 6. 12. 2006, zhlédnuto: 1406-krát.
Celkem 823 slov.

Jazyková verze:Německá verze zatím nedostupná

Hledej :

Aktuality :

25. 4. 2007 - Večeře v řecké restauraci (30. 8. 2006) přečíst...

6. 3. 2007 - Házená - spolužáci, hospůdka Tor III, zatmění Měsíce (3. 3. 2007) přečíst...

6. 3. 2007 - Menší cyklovýlet do Hagenu na pouť (30. 9. 2006) přečíst...

5. 3. 2007 - Minikoncert v Osna (1. 3. 2006) přečíst...

 
Počítadlo