První den ve škole (31. 8. 2006)

Je čtvrtek 31. srpna 2006. V Čechách se chýlí prázdniny ke konci, tady (Niedersachsen = Dolní Sasko) však právě dnes začíná škola. Jaké to bylo, se dozvíte v tomto článku.

Moji GastsourozenciRáno jsem vstal ve čtvrt na sedm, abych měl klid. Plánovaný odchod z domu byl o hodinu později. Já se narozdíl od mojí rodinky myju večer a ne ráno, takže budu vstávat později. Oni vstávají před šestou. Po snídani, při které se čtou noviny se šlo do školy. Je konec léta, krásné počasí a hlavně světlo, ne jak v zimě. Cestou kolem nás projedou vždy autobusy z Hagenu a Holzhausenu, takže můžu občas někomu zamávat. Několik známých také jezdí do školy na kole a jelikož jsou ze stejného směru od školy, tak se potkáme.

Můj rozvrhDo školy jsme přišli chvíli po půl osmé, protože škola již byla otevřena. Do začátku vyučování zbývalo tedy necelých 10 minut. Před sborovnou jsme se sešli my Češi a počkali na Kreipeho. Přišel si pro nás chvíli po zazvonění. Vyzvedl si rozvrh a formuláře ze sekretariátu a šel s námi do menší místnosti určené pro konzultace apod. Tam jsme vyplnili formuláře pro školu a nadiktoval nám rozvrh. Já jsem byl umístěn do třídy 11L1 (v této třídě je i moje mladší Gastschwester Carmen), Tereza a Jolanta do 11L2. Poté jsme se zapsali do sportovních kursů, kde bylo ještě volno. Já jsem si zvolil fotbal a holky volejbal. Také nás trochu provedl po škole a řekl kde co je. Během okružní cesty po škole jsem byl seznámen se svým novým fyzikářem, panem Birkemayerem. Nakonec jsme vyfasovali od Petera Kreipeho nějaké knížky, a že později dostaneme ještě kalkulačky.

Gymnasium OesedePo skončení velké přestávky (15 min) mezi druhou a třetí hodinou se s námi ještě dohodl na několika věcech a poté nastal okamžik sekání s novou třídou. Já jsem šel na řadu první. Moje nová třída měla právě chemii s Peterem Fritschem. Tento týpek je srandista a umí trošinku česky Smajlík :) (což se ukázalo hlavně časem). Na chemii tedy sedím úplně vzadu vedle Deryai. Další hodinu jsem měl volno, jelikož moje třída má latinu, což je jediný předmět, kterého se neúčastním. Smajlík :P Po této hodině volna, kdy jsem se trochu porozhlédl po škole a prostudoval rozvrh, jsem přišel do téměř prázné třídy, jelikož mezi čtvrtou a pátou hodinou je opět velká přestávka a všichni jsou venku. Usadil jsem se u okna na kraji, kde bylo místo. Mým novým spolužákem, který sedí vedle mne je Vincent.

Další hodinu jsme měli dějepis. Tedy hned první den Kreipeho Smajlík :) Byla to taková typická úvodní hodina, kdy se povídalo o písemce, pak že dějepis máme jen půl roku, protože příští půlrok bude místo dějepisu politka. Pak jakej sešit, co budeme brát a tak. Po této hodině jsme měli v rozvrhu náboženství. To ovšem není tak jednoduché. Páč třída je rozdělena do několika skupin. Ze všech tříd 11 ročníku je jedna třída evangelickýho náboženství (tam chodíme všici Češi, páč je dobrá učitelka). Mno a zbytek katolický náboženství a to jsou rozdělený asi to tří skupin podle abecedy. Takže v jedný skupině je z každý třídy někdo Smajlík :) Mno, nakonec se tedy ukázalo, že evangelický náboženství je ve středu první a v pátek poslední, šestou hodinu.

Po skončení vyučování jsme se odebrali domů na oběd. Jak je vidět, první den opravdu začíná škola, ne jak v Čechách jen pro rozvrh a Schluss Smajlík :D.

Edit 25. 2. 2007 Rozvrh: Tak jsem konečně přidal, jak vypadal můj rozvrh.

Uveřejněno 29. 11. 2006, poslední úprava provedena 25. 2. 2007, zhlédnuto: 2213-krát.
Celkem 529 slov.

Jazyková verze:Německá verze zatím nedostupná

Hledej :

Aktuality :

25. 4. 2007 - Večeře v řecké restauraci (30. 8. 2006) přečíst...

6. 3. 2007 - Házená - spolužáci, hospůdka Tor III, zatmění Měsíce (3. 3. 2007) přečíst...

6. 3. 2007 - Menší cyklovýlet do Hagenu na pouť (30. 9. 2006) přečíst...

5. 3. 2007 - Minikoncert v Osna (1. 3. 2006) přečíst...

 
Počítadlo